Zaproszenie do udziału w konkursie „Najpiękniejszy różaniec”

2024-10-07

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym organizujemy konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

„Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”

Św. Jan Paweł II

Cele konkursu:

Celem konkursu jest rozpowszechnienie modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

Uczestnicy:

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas I – VIII.

Technika pracy:

Wykonie różańca może być dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (niesypiących się). Liczymy na pomysłowość i oryginalność…

Termin:

Wykonane różańce należy składać u wychowawców oraz u katechety do 21 października 2024 r. (poniedziałek). Każdy różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska  oraz klasy ucznia.

Ocena prac:

Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni

zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe

dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 października br. Wszystkie wykonane różańce

zostaną zamieszczone na wystawie (jeśli będzie to możliwe) a ich zdjęcia na stronie szkoły.

Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.

Organizatorki konkursu:   p. Gabriela Mnich-Witkowska, p. Hanna Widera, p. Agnieszka Medalion