Z okazji Dnia Kundelka został zorganizowany w tym roku konkurs plastyczny pt. „Gazeciaki – przytulaki”, którego celem było wykonanie pracy przedstawiającej pieska, ale z wykorzystaniem gazety.
Dnia 10 listopada 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć trudne czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczniowie klas I, IV,V,VII I VIII recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
10 listopada klasy 5a i 6 uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Planetarium w Chorzowie. Celem był udział w zajęciach pt. "Cztery pory roku", podczas których uczniowie dowiedzieli się dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba. Uczniowie zapoznali się z treściami: orientacja na sferze niebieskiej – kierunki świata; gwiazdy i gwiazdozbiory; model geocentryczny budowy świata; teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika; ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy); ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku).
Za naszymi uczniami i uczennicami kolejne kreatywne zadania w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego. Tym razem korzystaliśmy z drgiej części Pakietu Akademickiego: Pouczmy się razem | Вчимося разом. Dobra zabawa i integracja to główne atuty tych zajęć.
18 listopada klasy drugie pojechały na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Przewodnik oprowadzał i opowiadał uczniom o pięknych okazach zgromadzonych w palmiarni. Dzieci mogły podziwiać ogromne palmy czy bananowce, kolorowe storczyki i kłujące kaktusy. Zobaczyły owoce kakaowca, drzew oliwnych czy granatu. Oprócz przepięknych, bujnych roślin mogli popatrzeć na kameleona, patyczaka, wiewiórki oraz w jednej z sal na ryby z różnych zakątków świata. Uczniowie byli zachwyceni różnorodnością roślin i zwierząt, które zobaczyli w palmiarni.
22 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawieciele i przedstawicielki Młodziezowej Rady Miasta Rybnika. Wręczyli oni podziękowania oraz upominki uczennicom biorącym udział w konkursie zorganizowanym przez Radę. Zadaniem uczestniczek było zaprojektowanie plakatu promującego akcję charytatywną "Czapka Św. Mikołaja"!
21.11.2022 r. klasa 5b i 4 odwiedziły Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz Skansen Maszyn Parowych. Uczniowie zapoznali się z historią kopalni oraz ciężką pracą górników na przestrzeni kilku wieków. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przodki górnicze, dawne stanowiska pracy oraz narzędzia. Atrakcją okazała się blisko 300 metrowa trasa, która została pokonana łodziami.
Jesień, to kolorowa pora roku, która zainspirowała klasę trzecią do wykonania różnych prac. Powstały zielniki i jesienny las w słoiku.
Tydzień Edukacji Globalnej (GEW) to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i wezwanie do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.
Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się w dniach 14 – 20 listopada.
Grupa Zagranica – jako organizacja koordynująca – zaprosiła nas do włączenia się w obchody TEG pod hasłem:
Solidarnie ponad granicami!
18 listopada klasa trzecia spędziła miły wieczór z baśniami Andersena. Były świece, pluszaki, śpiwory i przekąski. Wieczór zakończył się wspólną kolacją. Było pysznie i bardzo wesoło.