1 lutego odwiedził naszą szkołę niezwykły gość, a mianowicie poseł na Sejm Rzeczypospolitej- pan Marek Krząkała. Jest to człowiek, który pochodzi z Rybnika i reprezentuje nasz region w Warszawie. Pan poseł opowiadał o tym, na czym polega jego praca, jak wygląda jego grafik oraz czym zajmuje się, kiedy nie jest w sejmie. Całości dopełniły odpowiedzi na pytania uczniów, które nie zawsze były wygodne (np. "Ile Pan zarabia?"). Pan Marek zdradził nam również, co skłoniło go do zmiany zawodu (z nauczyciela niemieckiego oraz tłumacza), co robi w wolnym czasie oraz z czym musi się mierzyć poseł, który stawia pierwsze kroki na ścieżce kariery.
Po spotkaniu pan Krząkała udzielił wywiadu do szkolnej gazetki.
2 lutego klasa III odwiedziła Centrum Regionalne w Osinach oraz Muzeum Ognia w Żorach. Poznaliśmy zwyczaje i zabawy karnawałowe. Dzieci wykazały się ogromnymi zdolnościami muzycznymi i tanecznymi. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii ognia, rozwiązywaliśmy zagadki i robiliśmy magnesy. Udało nam się nawet odnaleźć trzy Żorki. Bawiliśmy się świetnie.
13 lutego w naszej szkole w godzinach popołudniowych klasy 7, 8a i 8b bawiły się na ostatkowej dyskotece szkolnej. Wszyscy stawili się w doskonałych humorach, zaopatrzeni w napoje i przekąski, ale najważniejsze - w dobry humor i chęć do zabawy. 2 godziny wystarczyły, by uczniowie poczuli dobre rytmy i zadowolenie wrócili do domu. Podczas dyskoteki, jury wybrało 3 ciekawe przebrania dyskotekowe.
21 lutego odbyła się w naszej szkole I edycja Międzyszkolnego Konkursu „Wartości w naszym życiu”.
Celem konkursu jest promowanie edukacji klasycznej i wiążącym się z tym wychowanie do dobra, piękna oraz prawdy. Dzięki proponowanej lekturze „Gorzka czekolada i inne opowiadania o rzeczach ważnych” uczniowie zapoznali się z uniwersalnymi wartościami moralnymi, zmierzyli się z zadaniami konkursowymi oraz przygotowali piękne plakaty promujące życie według wartości.
Celem zadania w tym miesiącu było wywołanie ekspresji twórczej uwzględniającej stany emocjonalne, sferę potrzeb i oczekiwań. Wykorzystane zostały 3 rodzaje technik:
• - tworzenie obrazów z bazgrołów;
• - malowanie sznurkiem;
• - wykorzystanie starych gazet i książek jako elementów faktury/tła