30 października klasy pierwsze odwiedziły Centrum Regionalne w pałacu w Baranowicach. Było dostojnie, zabawnie i kolorowo. W czasie zabaw z różnych regionów Polski towarzyszyła nam lalka Friga. Polecamy nowe miejsce z tą samą super załogą.
Klasa 2a testuje i korzysta w tym roku z wyposażenia, które mamy w szkole dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości. Uczniowie najbardziej lubią tworzyć ozdoby z użyciem kolorowych długopisów 3d oraz poznawać możliwości i sterować robotem codey rockey. Chętnie spędzają, również czas tworząc kreatywne, ruchome budowle z kloców konstrukcyjnych Korbo. Kreatywne działanie i poznawanie nowych technologii to nasza myśl przewodnia w czasie zajęć.
W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla swoich czytelników.
W zajęciach literacko – warsztatowych, które odbyły się 30 i 31 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, wzięły udział 2 klasy: klasa 7 i klasa 8.
31.10.2023r. w naszej szkole zapanowała Królowa Warzyw. Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W tym roku niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. Wspólnie zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Dyni i z tej okazji świetlicę przyozdobiły jesienne dekoracje z dynią w roli głównej.
7 listopada klasa Ia odwiedziła piekarnię. Dzieci same wyrabiały ciasto i poznały trudną pracę w piekarni. Było pysznie i pachnąco.
W czwartek, 9 listopada w naszej szkole celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który oficjalnie przypada 5 listopada. Tego dnia było niezwykle kolorowo i bajecznie i baaardzo radośnie. Tłumy uczniów klas młodszych i całkiem niezła ekipa ‘starszaków’ przywdziały bajkowe stroje, co ubarwiło dzisiejsze lekcje. Grono pedagogiczne z Panią Dyrektor w roli – a jakże – królowej, również włączyło się do zabawy.
10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan wiceprezydent Wojciech Świerkosz, panie Hanna Grzelec i Izabela Faksa -Lerch, przewodniczące związków zawodowych Solidarność i ZNP w naszym mieście oraz dr Ewa Kulik - muzealnik i historyk Muzeum Miejskiego w Rybniku. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie pani dr Ewa Kulik w krótkiej prelekcji omówiła okoliczności odzyskiwania niepodległości, wskazując nazwiska wielkich Polaków tamtych czasów. W dalszej części uroczystości mogliśmy usłyszeć współczesne pieśni patriotyczne, ale również te tradycyjne, takie jak "To my polska brygada" czy "Rotę". Szkolny chórek przy akompaniamencie werbla, fletu i fagotu brzmiał fantastycznie. Również poezja dedykowana temu wydarzeniu była godnie deklamowana przez najmłodszych i tych starszych uczniów. Zamysłowscy uczniowie i ich nauczyciele pokazali patriotycznego ducha, szacunek i miłość do ojczyzny oraz wielki talent artystyczny.
Uczeń klasy 2a Aleksander Poradzisz wziął udział w II Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym pt. "Odkrycia naukowe w moim życiu". Praca Aleksandra w której przedstawił ciekawe odkrycia naukowe i opisał je w języku angielskim i polskim zakwalifikowana została do finału. 13 listopada nasz finalista wziął udział w gali finałowej, która odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Rybniku. Na konkurs nadesłano 214 prac, a do finału zakwalifikowało się po 10 w każdej kategorii wiekowej. W czasie finału Aleksander opowiedział w języku angielskim o swojej pracy konkursowej. Gratulujemy naszemu uczniowi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
14 listopada klasy drugie i trzecie pojechały do Multikina w Rybniku na multimedialną lekcję w kinie pt. "Dziś poznamy świat reklamy". Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się czym jest reklama, odkryli, że nie wszystkie informacje w niej podane są prawdziwe. Przekonali się, że reklama może pomagać innym, a także spróbowali swoich sił we wspólnym tworzeniu sloganów reklamowych. Po krótkiej przerwie odbył się seans filmowy - opowieść o potędze przyjaźni i wiary we własne siły. Lekcja w kinie świetnie połaczyła edukację z rozrywką, oraz twórczo aktywizowała uczniów, którzy wrócili bardzo zadowolen i pełni wrażeń.
16 listopada został rozstrzygnięty biblioteczny konkurs fotograficzny "Mój bajkowy świat". Zadaniem uczestników było przebranie się za postać z bajki lub baśni i wykonanie zdjęcia z książką, z której pochodzi wybrana postać. Niewielu podjęło wyzwanie, tym bardziej z radością ogłaszamy wyniki!
Nasza szkoła w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla edukacji” otrzymała darowiznę w wysokości 2000 zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do pracowni fizyczno – chemicznej. Pomoce dydaktyczne posłużą w realizacji zajęć edukacyjnych z fizyki i chemii oraz na dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów.
Od 13 do 19 listopada 2023 r. Centrum Północ-Południe Rady Europy i Sieć Edukacji Globalnej zaprosiła ucziów z callej Europy do podjęcia działań z obszaru edukacji globalnej, której celem jest poznanie złożoności świata oraz nauka radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi z globalnych powiązań. W tym roku działania Tygodnia Edukacji Globalnej skupiały się na dwóch z pięciu filarów Agendy 2030 (ludzie, planeta, dobrobyt, pokój i partnerstwo).
Hasło tej edycji brzmiało: "Pokój dla planety. Planeta pokoju".
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna, której 13. już edycja odbyła się 17 listopada 2023 roku. Głównym celem tej akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W naszej szkole na lekcjach matematyki oraz przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście - TABLICZKA MNOŻENIA. Uczniowie wykonali gazetkę promującą to wydarzenie, rekwizyty zachęcające do nauki tabliczki mnożenia, brali udział w zabawach i tabliczkowych treningach. Patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Osoby, które bezbłędnie podały wyniki mnożenia uzyskały odznaki i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”