Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Klasa w terenie”

2024-06-10

Klasa IIIa i IIIb zrealizowały w roku szkolnym 2023/2024 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Klasa w terenie” i otrzymały dla szkoły certyfikat. Zadań projektowych było sporo. Uczniowie obserwowali niebo, świat przyrody przez lupę, z kompasem w ręku wyznaczali kierunki. Plastyka w terenie pozwoliła uczniom na kreatywne myślenie i stworzenie ciekawych prac z darów natury. Dzieci odwiedzały ciekawe miejsca, gdzie na łonie natury dokarmiały zwierzęta, bawiły się i zawiązywały głębsze relacje. Udział w programie pozwolił spojrzeć dzieciom na świat ekologicznie, a także pokazał, że warto wychodzić z uczniami z zamkniętej klasy na powietrze, gdzie lekcja w plenerze też jest super, ciekawa i interesująca. Nic tak nie uczy jak zdobywanie wiedzy przez doświadczenie.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Klasa w terenie”.

Tekst: Beata Krawiec