2024-06-11

Klasa III a i III b zrealizowały w roku szkolnym 2023/2024 Międzynarodowy projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki – na tropach dobroczynności”. Uczniowie przeszli przez trzy etapy projektu: 1.Bądź dobry dla ludzi. 2. Bądź dobry dla zwierząt. 3. Bądź dobry dla roślin, po których otrzymali certyfikat dla szkoły. Realizując program czytali książki i wypełniali zadania ze swojego Lekturnika. Przeczytali m.in. lekturę „Pan Pozytywka”, „O psie, który jeździł koleją” i „Drzewo do samego nieba”. Uczniowie realizując programowe zadania dobroczynne wzięli udział m.in. w dniu życzliwości, sadzili rośliny w szkolnym ogródku, przygotowali klasowe kanapki i piknik rodzinny dla swoich rodziców na zakończenie klasy trzeciej. Udział w projekcie rozwinął pasje czytelnicze i pokazał, że książka nie jest nudną formą spędzania czasu. Zadania dobroczynne zaś pomogły uczniom podjąć ciekawe działania na rzecz ludzi, zwierząt i roślin.

Międzynarodowy projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki – Na tropach dobroczynności”.

Tekst: Beata Krawiec