Dla uczniów i rodziców

„Zależy Ci na dziecku? Nie dawaj mu smartfona!” 20 maja 2024 roku

Konferencja poświecona tematyce szkodliwości nadużywania smartfonów przez małe dzieci „Zależy Ci na dziecku? Nie dawaj mu smartfona!” 20 maja 2024 roku

plik pdf - 1.5 MB
plik pdf - 1.4 MB

1) Zamysłowski Obieżyświat poznaje Rybnik – wycieczka edukacyjna dla dzieci - Zabytkowa Kopalni Ignacy w Rybniku - Niewiadomiu

informacje:

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wycieczkach, która odbędą się 3, 4 i 5 października 2023 roku w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego. Wycieczka zaplanowana jest dla dzieci w wieku 3-10 lat. Zgłoszenia odbywają się przez osobiste lub telefoniczne zgłoszenie uczestników w ZSP9 w Rybniku (uczniów SP 6 zgłasza wychowawca klasy), obowiązuje kolejność zgłoszeń. Ostateczny dzień zgłoszeń to poniedziałek, 25.09.2023r. Limit miejsc to 50 osób na każdą wycieczkę. Opiekunami będą pracownicy ZSP9, za co nie pobiorą wynagrodzenia (praca w wolontariacie). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 na terenie szkoły.

Plan wycieczek w dniach 3, 4 i 5 października 2023 r. :

- wyjazd godz. 8.45 z parkingu na ul. Plebiscytowej

- Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku – Niewiadomiu: zwiedzanie naziemnej części kompleksu budynków dawnej kopalni węgla ze Skarbnikiem, wystawa „Sowa – Strefa Odkrywania, Wyobraźni, Aktywności”, wejście na wieżę widokową, skorzystanie z placu zabaw z piramidami wspinaczkowymi, piaskownicą, zjeżdżalnią oraz urządzeniami sensorycznymi (w zależności od warunków pogodowych)

- czas trwania 3-4 h

Szczegóły projektu:

Celem projektu jest Integracja najmłodszej grupy społeczności zamysłowskiej poprzez wycieczki po „małej ojczyźnie”, poznanie największych atrakcji rybnickich dzielnic, poznanie kultury i historii Rybnika jako części Śląska. Pogłębienie relacji po okresie pandemii, wzmacnianie więzi i poczucia przynależności do grupy społecznej jaką jest dzielnica. Projekt zakłada zapoznanie najmłodszych mieszkańców Zamysłowa z ważnymi i ciekawymi miejscami na terenie miasta. Projekt jest dostępny również dla osób ze szczególnymi potrzebami, przygotowany dla dzieci w wieku 3-15 lat.

Cena: 21 zł od osoby

2) Zamysłowski Obieżyświat poznaje Rybnik – wycieczki edukacyjne dla dzieci - informacje:

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce po zakątkach Rybnika, która odbędzie się 10 października 2023 w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego. Wycieczka zaplanowana jest dla dzieci w wieku 12-15 lat. Zgłoszenia odbywają się przez osobiste lub telefoniczne zgłoszenie uczestników w ZSP9 w Rybniku (uczniów SP 6 zgłasza wychowawca klasy), obowiązuje kolejność zgłoszeń. Ostateczny dzień zgłoszeń to wtorek, 26.09.2023r. Limit miejsc to 50 osób. Opiekunami będą pracownicy ZSP9, za co nie pobiorą wynagrodzenia (praca w wolontariacie). Wycieczka jest bezpłatna.

Plan wycieczki 10.10.2023

wyjazd godz. 9.00  z parkingu na ul. Plebiscytowej

- Rybnik Stodoły – zalew i zapora, dom papieski

- Grzybówka

- Rybnik Paruszowiec – tężnia solankowa, molo na stawie, zabytkowa zabudowa familoków, dawne zabudowania Huty Silesia,

- Rybnik Ligocka Kuźnia – drewniany kościół pw. św. Wawrzyńca

- czas trwania 3-4 h

Szczegóły projektu:

3) W dniu 17 października (wtorek) odbędą się dwie wycieczki dla grupy wiekowej 3-10 lat.

Pierwsza grupa - Zbiórka przed przedszkolem o godzinie 8:15. Pobyt na Kopalni Ignacy 8:30 – 10:00

Program: Spotkanie ze Skarbnikiem – zwiedzanie naziemnej części kompleksu budynków dawnej kopalni, projekcja bajki „Bolek i Lolek na kopalni”, „Sowa – Strefa Odkrywania, Wyobraźni, Aktywności” cena 21 ZŁ/OS.

Druga grupa - 10:30 - 11:30 – Program: Spotkanie ze Skarbnikiem – zwiedzanie naziemnej części kompleksu budynków dawnej kopalni, projekcja bajki „Bolek i Lolek na kopalni”  cena - 10 ZŁ/OS.

plik pdf - 235.8 KB

• Informacje na temat nauki dzieci i młodzieży z Ukrainy - Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy (Школи в Рибнику прийматимуть дітей біженців з України)